Ten artykuł, w przeciwieństwie do pozostałych nie stanowi recenzji. W odpowiedzi na Państwa pytania chciałbym podzielić się podstawowymi informacjami na temat popularnych w w sumie całkiem niezłych helikopterów markowanych przez Silverlit.
Helikopterki Silverlit są sterowane z wykorzystaniem podczerwieni (IR). Technologia ta ma jedną potężną zaletę w porównaniu ze sterowaniem radiowym (RC) - jest nią CENA. Wszystkie pozostałe parametry pracy: precyzja, zasięg i odporność na zakłócenia - zdecydowanie faworyzują sterowanie falami radiowymi. Mimo to, zakładając użytkowanie helikopterków Silverlit tylko wewnątrz pomieszczeń - jakość sterowania jest całkiem przyzwoita.
Wielu użytkowników ma problemy z uruchomieniem helikopterka. Procedura uruchomienia zawsze powinna wyglądać następująco:
1) Wybieramy właściwy kanał pracy dla helikopterka - zwykle wyboru należy dokonać na nadajniku - kanał pracy helikoptera znajdziemy na opakowaniu
2) Po naładowaniu akumulatora włączamy nadajnik (pilot) - powinna migać dioda nadajnika
3) Załączamy helikopter - na helikopterze powinna zacząć mrugać dioda odbiornika
4) Czekamy na sparowanie się nadajnika z odbiornikiem - po sparowaniu diody przestaną migać
5) Kładziemy helikopter na ziemi i zdecydowanie zwiększamy ciąg - tak aby w krótkim czasie poderwać helikopter na wysokość ok 1 m nad ziemią. Kiedy zbyt delikatnie próbujemy poderwać zabawkę, na wysokości kilku / kilkunastu centymetrów łatwo doprowadzić do uślizgu helikoptera na wytworzonej poduszce powietrznej, co w praktyce nie daje szans na sterowanie i może doprowadzić do uszkodzenia zabawki
6) Po poderwaniu zabawki na wysokość ok 1m za pomocą trymerów (oznaczonych TRIM) na pilocie regulujemy czułość reakcji zabawki na wbudowany żyroskop tak, aby helikopter nieruchomo wisiał w powietrzu.
7) Dopiero po zrealizowaniu procedury trymowania helikopter jest gotów do zabawy i może być przekazany w ręce dziecka.
Mam nadzieję, że ten artykuł pozwoli Państwu właściwie przygotować do zabawy niedrogie i całkiem udane helikopterki Silverlit.